Vážení,

po vlně pozitivních případů na DOZP Zámek Břežany  jsme už čtvrtý týden bez nákazy, což potvrdily i celoplošné testy v minulých dnech. Ty budeme opakovat v 5ti denních intervalech. Bez nákazy a pravidelně testované jsou i všechny komunitní služby (DOZP v Hostěradicích a Hrušovanech n, Jev. i chráněné bydlení v Šanově). Po konzultaci se zřizovatelem, Krajskou hygienickou stanicí a organizací Lékaři bez hranic, jsme se rozhodli také v DOZP Břežany pro uvolnění některých opatření, která už delší dobu platí pro běžnou společnost v rámci nouzového stavu.

  1. Od středy 18. 11. mohou naši klienti chodit na nákupy nebo odjet za rodinnými příslušníky za určitých podmínek (ochranné pomůcky, doprovod, testování)
  2. Od středy 18. 11. po přestávce obnovuje u nás výuku pobočka Speciální školy ve Znojmě ve výukovém programu Praktická škola
  3. Od soboty 21. 11. jsou povoleny v našem zařízení návštěvy za stanovených podmínek viz níže v samostatném sdělení. Rádi po 2 měsících umožníme vzájemné setkání.
  4. Pokud si chcete vzít klienta na vánoce domů, obvyklé podmínky se nijak nemění. Klient bude po návratu otestován v rámci pravidelného testování.
  5. Brány zámku zůstanou i přes tato opatření uzavřeny a je třeba se ohlásit na telefonní čísla uvedená na bráně.
  6. Omlouváme se, ale tradiční předvánoční akce jako je Rozsvícení vánočního stromu nebo Živý Betlém bude v návaznosti na prodloužení nouzového stavu bez účasti veřejnosti. Ale těšíme se, že se uvidíme co nejdříve.

Zároveň se těšíme, stejně jako Vy, na obnovení normálního a rušného života na zámku a přejeme hezký adventní čas.