Chráněné bydlení ŠanovDenní stacionář BřežanyDOZP BřežanyDOZP HostěradiceDOZP Hrušovany nad Jevišovkou

Sdělení k situaci nákazy Covid-19 v organizaci Zámek Břežany p.o.

By 8. 10. 2020 No Comments

Vážení rodinní příslušníci, opatrovníci a přátelé,

musíme Vám bohužel sdělit, že i přes všechna možná preventivní opatření, máme potvrzenou nákazu COVID-19  na DOZP Zámek Břežany. Okamžitě jsme zareagovali přemístěním pozitivních klientů do izolace a všichni zaměstnanci používají ochranné pomůcky v nejvyšším stupni ochrany. Zatím jsme museli izolovat 3 domácnosti a na 3 výjimky má naštěstí onemocnění lehký nebo bezpříznakový průběh.

Situace v chráněných bydlení a komunitních službách je zatím příznivá a nákaza se tu neobjevila. Stejně tak dále funguje služba denního stacionáře.

Denně reagujeme na aktuální stav, ale hlavně mu předcházíme různými opatřeními, aby se nákaza nerozšířila do celého zařízením. Zatím se nám to daří. Úzce spolupracujeme a řídíme se dle pokynů Krajské hygienické stanice Znojmo. Každý den jsou operativně testováni klienti a zaměstnanci, kteří mají příznaky nebo přišli do kontaktu s nakaženými. Pokud má klient pozitivní test jsou ihned informováni opatrovníci a rodina.

Z výše uvedených důvodů jsme museli nejen zrušit možnost návštěv, ale také zavřít celý areál včetně parku. Chráníme se tak navzájem. Kontakt s DOZP je možný jen telefonicky. Aktuální informace naleznete na webu, facebooku nebo volejte sociálním pracovnicím 515 277 513, případně řediteli zařízení.

 

Děkuji Vám za pochopení a doufáme, že těmito opatřeními účinně zbrzdíme nebo zamezíme šíření nákazy v naší službě.

 

Zároveň bych rád poděkoval všem našim zaměstnancům, včetně provozních úseků za profesionalitu poskytování služby ve ztížených podmínkách, tak, aby naši klienti nepociťovali újmu ve svých běžných aktivitách a potřebách. Cením si profesní cti a nasazení, která se projevila zejména v péči o klienty s pozitivním testem.

 

Držte nám palce 🙂

 

Mgr. Vít Janků

ředitel