Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /DISK2/WWW/zamekbrezany.cz/www/wp-config.php on line 46 O službě – Zámek Břežany p.o. Skip to main content

DOZP Hrušovany nad Jevišovkou - O službě

Pobytová služba domov pro osoby se zdravotním postižením je poskytována v městě Hrušovany nad Jevišovkou, které má široké spektrum služeb. Dopravní spojení s okolím je zajištěno hustou autobusovou a železniční dopravou. V Hrušovany nad Jevišovkou jsou v návaznosti poskytovány služby několika obchodů s potravinami, elektro a domácím zbožím, textilem a obuví, řeznictví, květinářství, kadeřnictví, galanterie, služby místní cukrárny a kavárny, několika zavedených restaurací, služby sportovního centra (fitness, masáže, pedikúra, manikúra, solárium, plavecký bazén, bowlingu, místního letního kina,…) V místě jsou dále poštovní služby, policie ČR, pro duchovní potřeby kostel.

Služba je poskytována v nově postavených objektech v zastavěné části města a to ve dvou jednopodlažních samostatně stojících, bezbariérových domcích, které jsou propojeny společnými prostorami zahrady. Každý dům je určen pro 6 uživatelů, kteří mají k dispozici jednolůžkové pokoje se základním vybavením (minikuchyňka se dřezem a varnou konvicí), sociální zařízení (sprchový kout, umyvadlo, WC), vstupní předsíňka s úložnými prostorami. Z interiéru pokojů je volný vstup přes francouzské okno na malou venkovní terasu, která je vybavená venkovní markýzou a od dalších teras oddělená kvetoucími trvalkami a keři, které vytváří pocit soukromí. Společné pro užívání jsou prostory vstupní chodby, šatny, technické místnosti, kuchyně propojené s obývacím pokojem, místnosti pro aktivizační (rukodělné, sportovní, relaxační,…) činnosti. Z obývacího pokoje je volný vstup na společnou venkovní terasu se zabudovaným grilem a venkovním posezením. Domky obklopuje prostorná zahrada s trávníkem a vysázenými keři, trvalkami a vzrostlými stromy. Součástí zahrady jsou vyvýšené zahradní truhlíky na pěstování užitkové zeleniny, ovoce nebo bylinek. V objektech je zaveden tzv. rekuperační systém, vytápění je podlahové.