Skip to main content

Chráněné bydlení Šanov - O službě

Pobytová služba chráněné bydlení je poskytována v obci Šanov. Tato obec je situována na jihu Moravy, v regionu Znojemska. Obec se nachází nedaleko od státních hranic s Rakouskem, v těsné blízkosti městyse Hrušovany nad Jevišovkou, které má široké spektrum služeb. Dopravní spojení s okolím je zajištěno autobusovou a železniční dopravou. Přímo v obci Šanov jsou v návaznosti poskytovány tyto služby: dva obchody se smíšeným zbožím, cukrárna, 3 restaurace, školní jídelna s vývařovnou, sportovní centrum se službami (masáže, rehabilitace, pedikúra, posilovna, kuželna, solárium, sauna, kadeřník). Pošta a kostel jsou v propojené sousední obci Hrabětice.

Pobytová služba chráněné bydlení je součástí nové zástavby obce. Jedná se o dva dvoupodlažní domky rodinného typu, součástí objektu je okolní zatravněná plocha a dřevěná hospodářská budova s venkovním posezením. Ubytování je nabízeno dvojího typu – komunitní typ bydlení a individuální typ bydlení. Pokoje jsou jednolůžkové a dvoulůžkové.

V typu komunitního bydlení je k dispozici 5 jednolůžkových pokojů.

Společné jsou zde prostory kuchyně s jídelnou, sociální zařízení společné na každém patře a společenské místnosti.

V typu individuálního bydlení jsou k dispozici 4 bytové jednotky. Dvě bytové jednotky jsou dvoulůžkové a dvě jsou jednolůžkové. Jedná se o typ garsoniéry, jejíž součástí je kuchyňský kout, samostatné sociální zařízení, předsíňka. Tento typ bydlení je určen pro uživatele, kteří jsou samostatnější v péči o sebe sama, a míra podpory pracovníka je zde nižší.

Oba typy domů jsou bezbariérové pouze v přízemí, do 1. patra vede schodiště. Hospodářská budova slouží k uschování kol, sekačky na trávu a pracovního nářadí.